flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Заповнення е-декларації на сайті НАЗК: покроковий алгоритм

14 лютого 2020, 08:33

Заповнення е-декларації на сайті НАЗК: покроковий алгоритм

  За допомогою відкритих реєстрів можна отримати інформацію про доходи, рухоме та нерухоме майно, корпоративні права, що спростить процедуру заповнення електронної декларації доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

 

Покроковий алгоритм використання реєстрів під час заповнення декларації склали у Хмельницькому окружному адміністративному суді, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу суду.

У суді нагадали, що з 1 січня 2020 року розпочалась кампанія з декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. До 1 квітня цього року державні службовці та працівники патронатної служби повинні заповнити електронні декларації на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Щоби спростити процес заповнення, з відкритих реєстрів можна отримати наступну інформацію:

Інформація про доходи декларанта

Щоб правильно заповнити декларацію про майновий стан і доходи можна скористатися електронним сервісом «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді».

Для цього необхідно:

- увійти до Електронного кабінету через офіційний веб-портал ДФС;

- обрати відповідний акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК);

- обрати особистий електронний ключ, вибравши відповідний файл з електронного носія (USB – накопичувач, CD/DVD диск) або у відповідному каталозі на персональному ПК (Key 6.dat);

- вказати пароль захисту та натиснути «Зчитати».

Після того, як ключ буде успішно завантажено, натиснути «Увійти»; обрати розділ «Заяви, запити для отримання інформації»; обрати «Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/ декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій».

У запропонованій формі запиту необхідно заповнити всі поля виділені блакитним кольором. Після заповнення натиснути «Підписати та надіслати» або «Зберегти чернетку» та «Підписати та надіслати».

Якщо при заповненні запиту були допущені помилки або не заповнені всі обов’язкові реквізити, система напише «Помилка» та виділить рожевим кольором відповідні поля.

Необхідно виправити помилки та знову натиснути «Підписати та надіслати».

Процедура підпису така ж сама, як і процедура

входу в особистий кабінет.

Далі система запропонує обрати спосіб отримання інформації.

Наприклад: «Електронний кабінет». Відправлений запит можна переглянути у розділі «Вхідні/вихідні документи» в приватній частині особистого кабінету. Після обробки запиту до особистого електронного кабінету платника надходить повідомлення. Натиснувши на це повідомлення відкривається інформація про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, яка замовлялася. Інформацію можна переглянути, зберегти або надрукувати.

Інформація про страхові внески, нараховану заробітну плату, страховий стаж

Отримати таку інформацію можна через особистий кабінет на веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Щоб отримати інформацію на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, потрібно зареєструватись в «Особистому кабінеті» за допомогою електронно-цифрового підпису (ЕЦП).

Для отримання довідки необхідно увійти до «Особистого кабінету» та вибрати пункт «Запит на отримання електронних документів» у лівому боковому меню у розділі «Комунікації з ПФУ». На екрані відкриється електронний бланк замовлення, де потрібно вибрати необхідний вид довідки та заповнити усі обов’язкові поля. Переглянути стан розгляду звернення та завантажити довідку можна у

розділі «Мої звернення».

Відомості про нерухоме майно

Для отримання відомостей про нерухоме майно необхідно зареєструватися на сайті Мін’юсту «Кабінет електронних сервісів». На сайті електронних сервісів обрати в розділі «Державні реєстри» – «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно» та натиснути активне посилання «Отримати інформаційну довідку».

Увійти до власного кабінету, використовуючи логін та пароль, ЕЦП або ж увійти через BankID. Далі необхідно заповнити обов'язкове поле «Серія та номер паспорта», поставити відмітку в полі «Підтверджую достовірність своїх персональних даних та надаю згоду на їх обробку».

На наступному етапі обрати пошук відомостей за ідентифікаційними даними фізичної особи та натиснути кнопку «Далі». У спливаючому вікні заповнити дані фізичної особи та натиснути кнопку «Знайти».

Отримання відомостей з Реєстру є платним. Оплата здійснюється онлайн за допомогою банківської картки. Після сплати інформація щодо відомостей про нерухоме майно буде надіслана на e-mail.

Відомості про рухоме майно

Для отримання відомостей про рухоме майно потрібно ввійти на портал державних послуг  (розділ «Авто»), використовуючи BankID. Для отримання інформації потрібно заповнити інформацію щодо: контактного номера телефону, e-mail адреси, обрати тип запитуваної інформації «Інформація про володіння транспортними засобами фізичної

особи», обрати тип пошуку «пошук за індивідуальним податковим номером» або «пошук за П.І.Б.», ввести ІПН або П.І.Б. (додатково дату народження) та натиснути кнопку «Замовити послугу». Витяг з ЄДР МВС України надійде на вказаний e-mail.

 

Інформація про корпоративні права

Інформацію про корпоративні права декларанта можна отримати на порталі Мін’юсту в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Для отримання інформації про корпоративні права в частці юридичних осіб потрібно в критеріях пошуку позначити «Юридична особа» та повне найменування або код ЄДРПОУ. Навпроти відповідної юридичної особи натиснути кнопку «Детальніше». У графі «Перелік засновників» можна перевірити розмір внеску до статутного капіталу підприємства.

Джерело: Закон і Бізнес